Francuska policija uhapsila je državljanina Srbije starosti 60 godina i njegova tri sina zbog sumnje da su kupovali devojčice od 12 do 16 godina i primoravali ih da kradu.
Banda tinejdžera, koju većinom čine devojčice od 12 do 16 godina, izvršila je 1.500 provala u gradovima u južnom delu Francuske u proteklih šest meseci, saopštila je francuska policija.
Devojčice koje su bile prodate srpskom bosu za čak 80.000 evra, morale su dnevno da izvrše 10 pljački, upadale su u kuće u selima i na periferiji gradova širom južne Francuske. Nakon što su iz kuća ukrale sve vredne stvari, plen su nosile u kamp u koji su bile smeštene u blizini Avinjona. Srbin koji se sumnjiči je u kampu imao “dva poručnika”, a ako bi se devojčice vratile bez plena, bile bi kažnjene, pišu francuski mediji.
– Provalnice su prvo zvonile na vrata, a kada im niko ne bi otvorio, upadale su unutra i krale sve što je bilo vredno – saopštila je policija, dodavši da su zločini počinjeni prošle godine u gradovima od Perpinjana na jugozapadu zemlje do Kana.
Najveći broj pljački izvršen je u departmanu Gar, koji se nalazi u gradu Nim.
Banda devojčica najviše je krala nakit, zlato i skupocene satove, prenosi sajt “Lokal”.
Policija je u januaru, posle petomesečne istrage, uhapsila osam osoba u kampu koji se nalazi pored reke u Avinjonu.
Vođa bande Srbin i još 10 osoba, među kojima su i njegova tri sina, uhapšeno je u ponedeljak u blizini Pariza. Srbin, koji ima oko 60 godina, sumnjiči se da je upravljao bandom iz svog doma u blizini francuske prestonice.
Policija je u septembru prošle godine uhapsila dve tinejdžerke koje su provalile u kuću u mestu Vergez u blizini Nima i tada je počela da sumnja da je u pitanju organizovana banda.
Kasnije je otkriveno da su porodice prodale svoju rođenu decu kriminalnoj mreži i za to su dobijale od 40.000 do čak 80.000 evra.
Policija je zaplenila šest kilograma zlata, 430 komada nakita i drugih predmeta velike vrednosti, 25.000 evra u gotovini i 40 skupocenih satova čija se vrednost procenjuje na 150.000 evra. Fotografije ukradenih stvari objavljene su na Fejsbuk stranici kako bi vlasnici mogli da ih prepoznaju i vrate.
(The Local)