DO ČISTE SRBIJE: Lovačko Udruženje „GOLUB“ iz Velikog Gradišta, priključilo se akciji Lovačkog saveza Srbije (FOTO)

Povodom Svetskog dana zaštite životne sredine 5. juna, Lovački savez Srbije je organizovao akciju „Do čiste Srbije.“

Foto: Promo

Na teritoriji cele zemlje u nedelju 2. juna održana je akcija čišćenja i uklanjanja smeća iz prirode i lovišta u koju su uključena sva lovačka udruženja u Srbiji, pa i Lovačko Udruženje „GOLUB“ iz Velikog Gradišta, sa ciljem da doprinese očuvanju životne sredine.

Akciju je koordinirao Lovački savez Srbije i Ministarstvo zaštite životne sredine.

Ova akcija čišćenja se organizovala na 9 lokacija: Ram-Zatonje, Ostrovo, Kisiljevo, Topolovnik, Kumane, Kusiće, Požeženo, Sirakovo-Majilovac, i Kurjače.

Ovom prilikom je iz lovišta uklonjeno više tona otpada koji su nesavesni građani odlagali na divljim deponijama.

Vremenski uslovi su išli na ruku lovcima, koji su se svojim angažovanjem potrudili da daju svoj doprinos čitavoj akciji, ali i dobar primer drugima.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker