U Srbiji nema mafije. U Srbiji ne postoji takvo društvo u kojem se može stvoriti mafija, to bi trebalo svima koji o tome govore da bude jasno.
To što mi zovemo mafija zapravo su razne kriminalne grupe, povezane sa pojedinim državnim organima i njih država ponekad i koristi u svoje svrhe. Često bude i obrnuto, ali to nije mafija i nema nikakve veze s njom.
12. marta 2003. godine, kada je ubijen premijer Srbije Zoran Đinđić, država je tada pokazala da nije spremna na obračun sa mafijom ili kriminalnim grupama i sa problemima sa kojima se susrela, a na mnoga pitanja iz tog doba još niu dobijeni odgovori, što je svima nama veoma potrebno. Kada se priča o kriminalu tada i sada, mediji i svi izvlače neke paralele. Međutim ne postoji mafija, kriminalna organizacija i jedan čovek koji može da bude problem za državu, i koji je od nje jači.
Opasno je porediti sadašnje stanje i pitanje bezbednosti sa onima iz 2003. godine, kada je ubijen Zoran Đinđić, jer nas to dovodi do novog atentata.
U Srbiji trenutno vlada jedna velika bezbednosna nekultura koja može dovesti u ozbiljan problem u pogledu bezbednosti države i premijera Vučića. Licitirati sa bezbednošću premijera ili nekog državnog funkcionera preko medija ili neformalno je vid pripreme za ono što se dogodilo 2003. godine. I sve to vodi ka tome da će Vučić da doživi Đinđićevu sudbinu.
Sve javno polemisanje o bezbednosti Vučića je zapravo kopanje rupe u bezbednosnom sistemu i medijska priprema za atentat na njega. A sve se to isto dešavalo i godinu dana pre 12. marta 2003. godine. I svi dobro znamo kako se tada završilo.
Nijedna mafija ili kriminalna grupa nije jača od države, samo je pitanje da li vlast zaista želi da se obračuna s njom?
TPKNEWS/M.L.